Nowa Dacia - buraki zamiast benzyny

Dacia wprowadziła do swojej oferty w Polsce dwie wersje Logana MCV wyposażone w silnik benzynowy przystosowany do zasilania biopaliwem E85

Logan MCV będzie teraz nie tylko tanim, ale również ekologicznym samochodem. W wersji Artica został wyposażony dodatkowo w 4 poduszki powietrzne. Osiągi ekologicznego Logana MCV różnią się nieznacznie od wersji z analogicznym silnikiem benzynowym.

Silnik 1.6 105 KM E85 może być zasilany mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin - zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej w ilości do 85%. Silnik ten może być zasilany również tylko klasyczną benzyną bezołowiową. W celu przystosowania silnika 1.6 E85 do zasilania biopaliwem, zmodyfikowano konstrukcję gniazd zaworów i wtryskiwaczy oraz zastosowano specjalne oprogramowanie komputera sterującego wtryskiem paliwa.

Dacia Logan MCV z silnikiem 1.6 E85 jest adresowana przede wszystkim do odbiorców flotowych, używających pojazdów zasilanych biopaliwem.

Cena: Dacia Logan MCV  (5-miejsc) silnikiem 1.6 (105 KM) E85: 44 900 zł (wersja 7-osobowa - 46 700 zł)

Szczepan  Mroczek

Pojedynek gigantów - ZOBACZ WYŚCIG MUSTANGA Z NISSANEM GT-R

Mapa kamer drogowych - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Saab - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA