Barok dla bogaczy

Cena i nazwa wskazują wyraźnie - to Infiniti przeznaczone jest dla milionerów

Barokowe kształty obecnej wersji Infiniti FX kipią zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Pasażerowie mają widok na obłe przednie błotniki wystające ponad maskę, a sama deska rozdzielcza jest zaprojektowana w tym samym stylu.

Te obłości nie są dla każdego, ale jeśli jeszcze bogatsi bogacze chcą poczuć się w tym aucie wyjatkowo, już niedługo będą mogli oddać się swojemu snobizmowi i wydać jeszcze więcej pieniędzy na limitowaną wersję dla milionerów.

Ceny Infiniti FX37 zaczynają się w Wielkiej Brytanii od 42 600 funtów. Za wersję z silnikiem V8 trzeba zapłacić przynajmniej 53 800 funtów. Lista wyposażenia dodatkowego nie jest długa, jak przystało na Japończyka z segmentu premium, więc nawet trudno jest tą cenę znacząco zwiększyć.

Szykowana wyłącznie na rynek europejski wersja FX Millionaire Edition będzie dostępna z obydwoma jednostkami napędowymi, przy czym cena FX50 Millionaire Edition będzie się zaczynać od 95 450 funtów. Zapytacie zapewne co takiego oferuje Infiniti, że cena wzrosła niemal dwukrotnie?

Z zewnątrz zastosowano pakiet "grafitowy" obejmujący 21-calowe felgi, grill i obwódki okien, łączony z dwoma lakierami do wyboru: Obsidian Black lub White Moonlight (zdj.). Trzeba przyznać, że auto rzeczywiście prezentuje się wyśmienicie. W środku znajdziemy alkantarę, nawigację satelitarną i zaawansowany zestaw audio firmy Bose.

Mimo, że samochód wygląda dobrze, nie stanowi najatrakcyjniejszej oferty tego roku. Jeśli pomimo tego ktoś ma na niego ochotę, musi się pospieszyć. Na wszystkie kraje europejskie przypadnie tylko 100 egzemplarzy tych wyjątkowo drogich ładnych aut.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.