Sienna: nowy megavan Toyoty

Podczas gdy Europejczycy preferują nieduże, kompaktowe minivany, Amerykanie nadal kochają wielkie "autobusy". Z myślą o nich powstała nowa Toyota Sienna

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles pokazano trzecią już generację Sienny , największego minivana oferowanego przez Toyotę . Przeznaczona jest głównie na rynek amerykański, gdzie będzie ją można kupić już na początku przyszłego roku.

Sienna ma ponad pięć metrów długości i w zależności od konfiguracji mieści siedmiu lub ośmiu pasażerów. W wersji siedmiomiejscowej w środkowym rzędzie mamy do dyspozycji dwa fotele z wysuwanymi podnóżkami, na których można się nieraz zrelaksować lepiej niż we własnym domu.

Wymiary ewidentnie świadczą o tym, że mamy do czynienia z dużym minivanem . Przedrostek "mini" staje pod znakiem zapytania, jednak słowo van nadal zarezerwowane jest dla samochodów dostawczych.

Pod maską Sienny znajdziemy oznaki globalnego downsizingu, czyli redukowania pojemności silników. Podstawową jednostka będzie czterocylindrowiec o pojemności 2,7 litra (187 KM), a wersja V6 pojawi się jako opcja. Większy silnik ma pojemność 3,5 litra i osiąga 266 KM. Dotychczasowy automat o pięciu przełożeniach zastąpiono nową skrzynią sześciobiegową. Słabsza Sienna dysponuje napędem jedynie na przednią oś, podczas gdy V6 - napędem na obie osie .

Amerykanie będą mogli kupić nową Siennę od lutego 2010 roku. Ceny jeszcze nie są znane. Drugą generację można kupić od 24 540 dolarów.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf R i Scirocco R

Camaro: Powrót do przyszłości - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Sienna - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.