Cześć, Zoe!

Czy damskie imię to dobra nazwa dla samochodu? Jak pokazuje historia Mercedesa, owszem. Ale Francuzi są oburzeni nazwą nowego modelu Renault

Zoe to popularne we Francji imię damskie, a od niedawna także nazwa nowego modelu Renault . Francuscy rodzice są jednak oburzeni wyborem koncernu i obawiają się, że dziewczynki o imieniu Zoe staną się pośmiewiskiem kolegów i koleżanek. Powstały już strony internetowe, na których zbierane są podpisy pod apelem do Renault, by firma zmieniła nazwę modelu.

Dlaczego właśnie Renault Zoe? Nazwa ma kojarzyć się z młodością i kobiecością. Zoe to jeden z elektrycznych modeli, zaprezentowanych przez Francuzów na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie. Produkcyjna wersja modelu ma trafić na rynek w 2012 roku. Swoje palce w projekcie maczali specjaliści z firmy kosmetycznej L'Oreal.

Jak donoszą media, koncern nie zamierza zmieniać nazwy modelu, ponieważ to nie pierwsza taka sytuacja, gdy nazwano samochód kobiecym imieniem. W 1902 roku Emil Jellinek nazwał samochód imieniem swojej córki - Mercedes .

A czy Wy nie mielibyście nic przeciwko nazwaniu samochodu kobiecym imieniem?

Marcin Sobolewski

Renault stawia na prąd - ZOBACZ TUTAJ

Twingo RS w teście - twardy zawodnik - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Renault Twingo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.