Chińczycy jadą na Dakar 2010

Już dwie chińskie załogi zgłosiły uczestnictwo w nadchodzącym rajdzie Dakar. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zamierzały startować terenówkami rodzimej produkcji

Pierwszą chińską załogę zgłosiła firma Great Wall , reklamując swoje uczestnictwo hasłem "Szybujący smok na Dakarze 2010". Samochód rajdowy został zbudowany na bazie modelu Hover i będzie napędzany silnikiem diesla. Za kierownicą usiądzie Zhou Yong, który w 2006 roku w terenowym Mitsubishi zajął 19-te miejsce w swojej klasie.

Kilka dni później firma Chery zgłosiła swoją fabryczną załogę, która w rajdzie Dakar ma wystartować samochodem Rely X5.  Jest to nowa konstrukcja, która zadebiutowała podczas salonu samochodowego w Szanghaju, a w sprzedaży pojawi się pierwszego stycznia przyszłego roku, na dzień przed rozpoczęciem rajdu.

Nie ma co się łudzić, chińskie załogi - a może głównie ich samochody - nie będą walczyć o zwycięstwo, ale o przetrwanie. Sukcesem będzie już samo dojechanie do mety, co nie raz nie udawało się doświadczonym załogom w renomowanych rajdówkach. Z drugiej strony Chińczycy nie mają nic do stracenia. Porażka nie zostanie zauważona, a każdy sukces w postaci "zauważalnej" pozycji w końcowej klasyfikacji będzie doskonałą reklamą.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Land Cruiser T2

Nowy MG6 będzie powstawał w Birmingham - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Mitsubishi Pajero - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.