Bezpieczna zima z Goodyear i Moto.pl

W ubiegły weekend zwycięzcy konkursu wzięli udział w kursie doskonalenia techniki jazdy Abartha

Tytuł Mistrza Zimowej Jazdy oraz komplet opon zimowych Goodyeara podczas finału konkursu "Bezpieczna zima z Goodyearem" zdobył Bolesław Samodulski ze Zgierza. Był najszybszym i najdokładniejszym, spośród 20 uczestników szkolenia doskonalenia techniki jazdy Abarth Driving Experience, które odbyło się 14 i 15 listopada na autodromie na warszawskim lotnisku Bemowo.

Finałową dwudziestkę uczestników konkursu organizowanego przez Goodyear Dunlop Tires Polska i Moto.pl wyłoniono spośród kilkuset zgłoszeń. Uczestnicy musieli bezbłędnie odpowiedzieć na pytania, związane z bezpiecznym prowadzeniem i obsługą samochodu zimą, oraz w najciekawszy sposób umotywować chęć wzięcia udziału w szkoleniu zimowej jazdy.

Szkolenie prowadzone przez licencjonowanych instruktorów w samochodach marki Fiat Abarth, pozwoliło poznać i wyeliminować niewłaściwe odruchy, nauczyć się prawidłowego reagowania w krytycznych sytuacjach na drodze oraz panowania nad pojazdem w ekstremalnych warunkach, których w zimie nie brakuje. Profesjonalne wyposażenie, m.in. nawadniana płyta poślizgowa, umożliwiło wierną symulację zachowania auta w różnych warunków drogowych.

Zwieńczeniem szkolenia była rywalizacja uczestników w przejeździe slalomu na płycie poślizgowej, w której bezkonkurencyjny okazał się Bolesław Samodurski. Z kolei w dodatkowej konkurencji - jazdy z trolejami, najlepszy był Artur Stelmach z Malborka - najmłodszy uczestnik szkolenia, który zajął także drugie miejsce podczas próby na płycie poślizgowej.

- Cieszę się, że dzięki konkursowi Goodyeara mogłem wziąć udział w profesjonalnie zorganizowanym kursie doskonalenia jazdy Abarth Driving Experience. Ja i inni uczestnicy kursu dowiedzieliśmy się i odczuliśmy na "własnej skórze", jakie w ekstremalnych warunkach wyzwalają się odruchy i emocje oraz jak je opanować i zapanować nad autem. Tego niestety nie mogliśmy się nauczyć na kursach na prawo jazdy. Mam nadzieję, że zdobytych tutaj umiejętności nigdy nie będę musiał wykorzystywać w codziennej jeździe, ale po ukończeniu kursu mam świadomość większego osobistego bezpieczeństwa i tego, że inni mogą czuć się przy mnie bezpieczniej" - powiedział Bolesław Samodulski, zwycięzca konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za świetną atmosferę finału konkursu "Bezpieczna zima z Goodyearem".

Marcin Sobolewski, źródło: Goodyear

Opony zimowe - nowości 2009/10 - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.