Cimex Conin - meksykańskie marzenie

Meksykanie uwielbiają pickupy niezależnie od tego, czy są produkcji amerykańskiej, czy japońskiej. A gdyby tak były "rdzennie" meksykańskie? Realizacji takiego marzenia podjęła się firma Cimex

Cimex (Carrocerias e Ingenieria Mexicana) przedstawił dwa wygenerowane komputerowo zdjęcia zapowiadające prototyp o nazwie Conin. Jest to samochód terenowy z nadwoziem typu pickup . Nic nie wiadomo na temat wymiarów auta, ale można sądzić, że będzie raczej średniej wielkości.

Nadwozie - jedyne, co na razie możemy ocenić -  ma dość ciekawą koncepcję. Podwójna kabina została wyposażona w dwie pary drzwi, z których tylne otwierają się "pod wiatr". Za nią umieszczono krótką pakę zintegrowaną z resztą nadwozia. 

Najciekawszy pod względem stylistycznym jest przód Conina. Solidny zderzak stanowi jeden element z atrapą chłodnicy, przez co wydaje się wyjątkowo masywny. Maska wraz z błotnikami niejako odstaje od zderzaka i atrapy, przez co auto wygląda jakby zostało zbudowane w czyimś prywatnym garażu. Z drugiej strony nadaje to autu charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd.

Kwestia napędu pozostaje niewiadomą, firma zapowiada jedynie, że możliwy będzie wybór pomiędzy napędem tylnym i 4x4 . Oczywiście jeśli tylko dojdzie do produkcji tego auta. Jakieś szanse na to są, Cimex jest bowiem producentem m.in. autobusów, więc doświadczenia firmie nie brakuje.

Cimex ConinCimex Conin fot. Cimex

Marcin Lewandowski

Land Rover Freelander 2 - ZOBACZ TEST

Bezpieczna zima z Goodyear - KONKURS

Samochody: Nissan Pickup - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.