Opel Corsa EcoFlex

3,7 l/100 km to nie nowy rekord jazdy o kropelce, ale średnie zużycie paliwa nowej Corsy ecoFLEX. Silnik zyskał dodatkowo 20 KM, więc zawalidrogą być nie powinien

Opel sukcesywnie wprowadza do oferty ekologicznie "usposobione" modele. Po Insignii (dwie wersje) i zapowiedzianej Astrze ecoFlex, Corsa to kolejny model o tym oznaczeniu w ofercie niemieckiego producenta.

Do napędu Corsy służy nieduży silnik diesla o pojemności 1,3 litra (CDTi), rozwijający 95 zamiast seryjnych 75 koni. Mimo większej mocy zużycie paliwa ma być niższe o około 10% i wyniesie średnio 3,7 l/100 km. Emisja CO2 do atmosfery jest imponująco mała. Oplowi udało się uzyskać wartości dwucyfrowe - 98 g/km dla wersji trzydrzwiowej i 99 g/km dla pięciodrzwiowej.

Silnik to nie wszystko. Podobnie jak w innych ecoFlexach, Corsa także przeszła nieznaczne modyfikacje. Auto obniżono o 20 mm, zoptymalizowano wlot powietrza i zastosowano energooszczędne opony w rozmiarze 175/70 R14.

Samochód ma osiągi typowe dla aut miejskich . Ekologiczna Corsa przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 s i rozpędza się maksymalnie do 177 km/h. 

Marcin Lewandowski

Opel Astra: pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Opel Corsa CDTI - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.