Tata Indigo Manza

W Indiach zaprezentowano nowy samochód marki Tata. Nazywa się Tata Indigo Manza i będzie pełnił funkcje eleganckiego sedana w klasie małych aut

Zeszłoroczny debiut nowej Taty Indica Vista ( więcej tutaj ) nie zakończył produkcji dotychczasowego modelu, ale poszerzył ofertę modelową firmy. Teraz Tata Motors przedstawiło jej nową odmianę o nazwie Indigo Manza. Jest to nic innego, jak tylko trójbryłowa odmiana Visty wyposażona w spory, 460-litrowy bagażnik. W stosunku do Visty zwiększył się rozstaw osi o 5 cm, co wpłynęło pozytywnie na komfort i przestrzeń na nogi pasażerów tylnej kanapy.

Dzięki dodaniu sporego tylnego zwisu auto straciło nieco na urodzie, ale zyskało na przestrzeni ładunkowej. Dla Hindusów jest to ważniejsze, niż praktyczność związana z rozkładanymi siedzeniami hatchbacka. Auto powinno zostać także ciepło przyjęte przez tamtejszych taksówkarzy.

Do napędu przewidziano dwie jednostki napędowe, obie ze stajni Fiata . Benzynowy silnik Safire ma pojemność 1368 cm3 i osiąga 90 KM. Z kolei wysokoprężny silnik oznaczony jako Quadrajet ma pojemność 1248 cm3 i taką sama moc, jak Safire. Obie jednostki współpracują z pięciobiegowymi ręcznym skrzyniami biegów.

Tata Indigo Manza jest pozycjonowana cenowo powyżej dotychczasowego modeli Indigo i do zakończenia jego produkcji będzie stanowić lepiej wyposażoną i droższą opcję budżetowego sedana.

Marcin Lewandowski

Infiniti: historia kołem się toczy - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Tata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.