Nowa Meriva bez kamuflażu

Jeszcze kilka dni temu minivan Opla pokazywał się na Ringu w roboczym przebraniu. Jak będzie wyglądać druga generacja Merivy?

Koledzy z Carscoopa przyłapali egzemplarz pozbawiony uciążliwych osłon w czasie testów na legendarnym torze Nürburgring. W wyglądzie nowej Merivy nie zabrakło inspiracji Astrą i Insignią oraz tylnych drzwi otwieranych w przeciwnym kierunku pod kątem 90 stopni. Charakterystyczna linia bocznych szyb przywodzi na myśl Citroena C4 Picasso.

Pod maskę trafią silniki benzynowe 1.4 i 1.6 o mocach odpowiednio 100 i 115 koni, nowy motor benzynowy z turbosprężarką o pojemności 1,4 litra i mocy 140 koni oraz diesle CDTi o pojemnościach 1.3, 1.7 i 2 litrów. Meriva drugiej generacji będzie dłuższa niż poprzedniczka i w szranki stanie między innymi z Citroenem C3 Picasso i Kią Venga . Jak sobie poradzi, przekonamy się w połowie przyszłego roku. Nowy model zadebiutuje na najbliższym salonie w Genewie.

Pierwsza generacja Merivy ujrzała światło dzienne w Paryżu w 2002 roku, a w 2005 roku przeszła face-lifting. Aranżację kabiny pasażerskiej ułatwiał system Flex Space, umożliwiający łatwe przesuwanie i składanie siedzeń. Minivan o długości 404 cm i rozstawie osi 260 cm bazował na Corsie C. Ekipa z Opel Performance Center nie była obojętna wobec modelu i pod maskę Merivy zapakowała 180-konny silnik 1.6 z turbodoładowaniem. Tak powstała Meriva OPC, rozpędzająca się do "setki" w 8,2 s i osiągająca maksymalnie 222 km/h.

Marcin Sobolewski

Opel Astra

Moc silników w nowej Astrze - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Opel Meriva - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA