1000 x Tata

Po polskich drogach jeździ już tysiąc samochodów marki Tata.

We wrześniu zeszłego roku firma Marubeni rozpoczęła oficjalną sprzedaż Indyjskich samochodów marki Tata . Początkowe zainteresowanie nie było duże, a nadciągający kryzys nie wróżył dobrze na przyszłość. Wydawało się, że Polacy nie chcą już jeździć tanimi samochodami, które jeszcze dekadę wcześniej sprzedawały się bardzo dobrze.

A jednak udało się, 10 września 2009, w rok po wdrożeniu marki na polski rynek importer z dumą ogłosił sprzedaż tysięcznego egzemplarza marki Tata w naszym kraju. Był to pickup o nazwie Xenon . Zakupu dokonał p. Tomasz Nowak, właściciel firmy budowlanej, w której Tata rozpocznie ciężką pracę.

Wybrałem ten pojazd, bo jest on niedrogim samochodem o charakterze użytkowym z napędem na 4 koła. Będzie mi służył pomocą w firmie remontowo-budowlanej, jak również od czasu do czasu wykorzystam jego możliwości terenowe - powiedział p. Tomasz Nowak

Największym wzięciem cieszył się model Indica (62,1%) i jej odmiana kombi o nazwie Indigo (22,9%). Terenowe, nieco przestarzałe Safari stanowiło 8,5% sprzedaży, a stosunkowo nowy pickup Xenon 6,5%.

Marcin Lewandowski

Hybrydowe "Plug-in" Volvo już w 2012 roku - ZOBACZ WIĘCEJ

Samochody: Tata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.