Range Rover LRX już za rok

Land Rover zapowiada wprowadzenie trzeciego auta pod szyldem Range Rover. Główną cechą samochodu, oprócz trzydrzwiowego nadwozia, mają być wyjątkowe właściwości ekologiczne

Za niecały rok, 17 czerwca 2010, mija dokładnie 40 lat od wprowadzenia pierwszego Range Rovera . W sieci pojawiają się plotki, że właśnie tego dnia zostanie oficjalnie pokazana produkcyjna wersja małego luksusowego crossovera o nazwie LRX . Nawet jeśli premiera odbędzie się kiedy indziej, jedno jest pewne - auto trafi do sprzedaży na początku 2011 roku. Nie wiadomo czy już na początku sprzedaży, czy nieco później, ale w ofercie ma pojawić się między innymi napęd hybrydowy z silnikiem diesla. Póki co to jeden z nielicznych, i tak oficjalnie niepotwierdzonych szczegółów technicznych. Reszty dowiemy się prawdopodobnie w przyszłym roku, w momencie prezentacji. 

Auto powstanie głównie dzięki wsparciu finansowemu brytyjskiego rządu. Land Rover dostał na projekt nowego ekologicznego samochodu 30 mln euro. Niby nie tak wiele, ale bez tych pieniędzy prace projektowe nawet by nie ruszyły. Zadowolenia z powstania samochodu nie kryją oczywiście przedstawiciele Land Rovera , między innymi Gerry McGeovern, szef designu:

Nowy samochód będzie naturalnym rozszerzeniem oferty Range Rovera, uzupełniającym obecne modele, ale jednocześnie tworząc nowy segment samochodów. Produkcyjna wersja LRX'a będzie bardzo podobna do prototypu i zawierać będzie wiele detali świadczących o przynależności do marki Range Rover.

Jan Kopacz

Range Rover Czy Jaguar wyjedzie na prostą? - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.