Frankfurt 2009 | Cztery elektryczne Renault

Renault opublikowało zapowiedź czterech elektrycznych aut, które swoją premierę będą miały we Frankfurcie. Mimo że wyglądają na bardzo futurystyczne, do sprzedaży trafią prawdopodobnie już w 2012 roku

Targi we Frankfurcie rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu. To ostatni moment dla producentów aut, by pokazać całemu światu, jakie premiery przygotowali na tegoroczny salon. Renault postanowiło pokazać cztery koncepcyjne samochody naraz. To wizja tego, jak już niebawem może wyglądać gama modeli francuskiego producenta. Renault planuje, że do 2015 roku 1/3 wszystkich sprzedawanych w ich salonach samochodów będzie miała elektryczne źródło napędu. Wydaje się więc, że pokazanie czterech różnych aut - od małego jednoosobowego miejskiego do całkiem sporego auta rodzinnego - nie jest tylko chwaleniem się na wyrost.

Jeśli przypuszczenia potwierdzą się i do 2012 roku Renault rzeczywiście wprowadzi cztery takie samochody, może szybko stać się liderem sprzedaży pojazdów z napędem elektrycznym. Więcej dowiemy się już za kilka dni, bo wróżenie z jednej grafiki przedstawiającej samochody z lotu ptaka nie ma chyba sensu.

Jan Kopacz

Mitsubishi i-MIEV - pierwsza jazda Twingo RS w teście - twardy zawodnik - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.