Frankfurt 2009 | Wyjątkowa seria Bentleya

We Frankfurcie najważniejszą premierą na stoisku Bentleya będzie oczywiście model Mulsanne. Żeby jednak nie było to jedyne wydarzenie, brytyjski producent pokaże limitowaną serię dostępnych obecnie modeli

Nowa, wyjątkowa edycja zostanie nazwana Series 51, by upamiętnić ważną datę w historii Bentleya. To właśnie w 1951 roku zostało założone pierwsze biuro projektowe marki. Jego szefem był w latach 50. John Blatchley, odpowiedzialny między innymi za linię pierwszych Continentali . Unikatowe modele Series 51 odróżniać się będą od "zwykłych" wersji kolorem nadwozia, wyposażeniem wnętrza i zastosowaniem wyjątkowych detali.

Pierwszy na warsztat trafił model Continental GTC. Zmiany z zewnątrz nie są wielkie. Auto postawiono na 20-calowych eleganckich felgach. Każda z 14 szprych została wypolerowana na lustro, a środkową część pomalowano na czarno. Auto poznamy również po emblematach "51" umieszczonych na przednich błotnikach. Jeśli to nie wystarczy, właściciel będzie mógł zamówić limitowanego Bentleya z maską, dachem i klapą bagażnika w innym kolorze niż reszta nadwozia. Wykonywanie aut zgodnie z indywidualnymi życzeniami klientów to w końcu jeden z podstawowych wyróżników ekskluzywnych marek.

Kolejnym z nich jest oczywiście wnętrze wykonane z jubilerskim pietyzmem z najlepszych dostępnych materiałów. W modelach serii 51 królować będzie granatowa i kremowa skóra najwyższej jakości oraz egzotyczne drewno narra. Gdzie nie spojrzeć, wnętrze wręcz kipi luksusem.

Bentley opublikował póki co tylko zdjęcia limitowanego Continentala GTC. W ciągu najbliższych dni, które pozostały do targów we Frankfurcie , możemy spodziewać się kolejnych zdjęć. Jeśli takowe się pojawią, nie omieszkamy Wam ich pokazać.

Jan Kopacz

Wideohistoria marki Bentley Frankfurt 2009 - Bentley Mulsanne z krwi i kości - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA