Frankfurt 2009 | Lamborghini Reventon Roadster - pierwsze zdjęcia

Spróbujcie wyobrazić sobie połączenie samochodu, myśliwca i któregoś z Autobotów z filmu Transformers. Co otrzymacie? Prawdopodobnie coś, co wygląda jak Lamborghini Reventon. Teraz, w wersji bez dachu widać to jeszcze wyraźniej

Już Reventon w wersji coupe, którego pokazano dwa lata temu we Frankfurcie zaskakiwał niezwykle "ostrą" stylistyką. Brak dachu i odsłonięte górne krawędzie okien w Roadsterze dodatkowo wzmacniają ten efekt. Auto sprawia teraz wrażenie, jakby można się było o nie skaleczyć.

Zdjęciom nie towarzyszy żadna oficjalna informacja, więc szczegóły techniczne auta pozostają wciąż w sferze domysłów. Pod pokrywą silnika znajdzie się jednak najprawdopodobniej 650-konne V12 o maksymalnym momencie obrotowym równym 660 Nm, który rozdzielony zostanie pomiędzy wszystkie cztery koła. Auto wyglądające jak myśliwiec musi być szybkie. Osiągi na poziomie 3,4 sek. do setki i prędkość maksymalna 340 km/h nie powinny więc nikogo dziwić.

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem egzemplarza dla siebie, lepiej się spieszcie - mówi się, że powstanie tylko około 20 sztuk tego modelu Lamborghini . I chociaż kosztować będzie sporo ponad milion dolarów, z pewnością rozejdzie się jak ciepłe bułeczki. Jeżeli wciąż nie możecie się zdecydować, auto będzie można zobaczyć na żywo podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu salonu samochodowego we Frankfurcie.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Powrót tylnonapędowego Lamborghini - ZOBACZ TUTAJ

Valentino Balboni i Lamborghini na jego cześć

Samochodem po Europie - PORADNIK

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.