Rapide konkurentem Panamery? O nie!

Wszystkie media zachwycają się ostatnimi czterodrzwiowymi producentów sportowych aut. Lekką ręka wrzucają wszystko do jednego worka twierdząc, że Rapide będzie konkurował z Panamerą. Okazuje się jednak, że to zupełnie inne auta i skierowane do klientów o różnych upodobaniach

Nie chodzi bynajmniej o to, że jedni wolą motoryzację niemiecką , a inni brytyjską , ale o założenia konstrukcyjne. Porsche Panamera podobnie jak Maserati Quattroporte i Mercedes CLS to sportowe limuzyny mające szybko przewieźć w komfortowych warunkach komplet pasażerów. Patrząc na kształt czterodrzwiowego Porsche trudno może w to uwierzyć, ale siedząc wygodnie z tyłu można się zrelaksować. Nawet wysokie osoby nie będą narzekać na brak przestrzeni (patrz pierwsza jazda Panamerą ).

Aston Martin Rapide to zupełnie co innego. Z filmu przygotowanego przez brytyjski autocar.co.uk wynika, że jego dwa tylne fotele ledwo mieszczą dorosłego mężczyznę. Sami przedstawiciele Astona nie ukrywają, że założeniem było stworzenie czterodrzwiowego, czteroosobowego samochodu, który będzie się prowadził jak DB9 . Spowodowało to, że z tyłu tylko dzieci i osoby o niskim wzroście poczują się jak w limuzynie. Aston Martin Rapide jest więc czymś w rodzaju konkurenta Ferrari 612 Scaglietti tyle, że na tylne fotele łatwiej się dostać dzięki drugiej parze drzwi.

Marcin Lewandowski

Porsche Panamera - test wideo

Porsche Panamera - sprawdziliśmy jaka jest naprawdę - ZOBACZ TUTAJ

Konkurs - opisz swoją historię i wygraj nagrody - WIĘCEJ TUTAJ

Samochody: Aston Martin DB9 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.