Frankfurt 2009 | Następca Sorento zadebiutuje jesienią

Podczas wrześniowego salonu samochodowego we Frankfurcie zostanie zaprezentowana nowa Kia Sorento w specyfikacji europejskiej. Do napędu posłużą nowe silniki. Ma się także lepiej prowadzić, niż obecna

Patrząc na stylistykę nowych modeli firmy Kia widać, że postawiono na prostotę. Nowa Sorento (więcej szczegółów znajdziesz tutaj ) upodobniła się do pozostałych modeli firmy, jej przód np. nawiązuje do modelu Forte , będącego odpowiednikiem cee'da na rynku amerykańskim.

Samochód urusł, dzięki 11 centymetrom dodatkowej długości teraz będzie możliwość zamówienia trzeciego rzędu foteli. Ważną poprawą jakościową ma się także cechować układ jezdny nowej Sorento. Dzięki niemu auto powinno się prowadzić bardziej jak samochód osobowy, nie rezygnując z dotychczasowych własności terenowych.

Jedyną potwierdzoną dotąd jednostką napędową jest wysokoprężny 2.2 osiągający 197 KM i 421 Nm momentu obrotowego, który zastąpi dotychczasowy silnik 2.5 CRDi (170 KM, 392 Nm).

W zależności od wersji nową Kię Sorento będzie można zamówić z takimi elementami wyposażenia, jak system obsługi bez kluczyka, przycisk uruchomienia silnika Start, kamera cofania w lusterku wstecznym (zobacz jak to działa ) czy dach panoramiczny.

Marcin Lewandowski

Lexus RX 350 - test wideo

Wielki jak mastodont - pierwsza jazda Audi Q7 po liftingu - ZOBACZ TUTAJ

Poradnik: samochodem po Europie - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Kia Sorento - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA