Nowy Land Cruiser Prado

Nadjeżdża zawodnik wagi średniej. Wysłużony i niezbyt już świeży Land Cruiser 120,  zwany na niektórych rynkach Prado, już niedługo zostanie zastąpiony całkowicie nowym modelem

Historia tej linii modelowej zaczęła się od terenowego modeli J70. Aby sprostać oczekiwaniom klientów poszukujących komfortowego auta zdolnego wjechać w każdy teren, Toyota zaproponowała mniejsze silniki, mniej hardcorowe zawieszenie i nazwała go Prado. Jego następcą został skonstruowany od podstaw Land Cruiser J90, którego z kolei zastąpił model 120.

Toyota Land Cruiser J120 ( zobacz test ) debiutowała w 2002 roku i po siedmiu latach produkcji przyszła najwyższa pora na kolejne wcielenie. Na zdjęciu z japońskiej broszury, która wyciekła do internetu widać, że wygląd nowego Prado mocno nawiązuje do topowego modelu, Toyoty Land Cruiser V8 (oznaczonej wewnętrznym symbolem J200 - zobacz test ).

Na razie brak konkretów dotyczących zastosowanych silników, czy rozwiązań konstrukcyjnych. Można być pewnym benzynowego silnika V6, być może o tej samej pojemności, co dotychczas (4,0 l), natomiast przydałby się bardziej żwawy diesel . Obecnie montowana jednostka, zwłaszcza współpracując z automatyczną skrzynią biegów, oferuje dość słabą dynamikę.

Marcin Lewandowski

Land Cruiser T2

Ciężarowe-nieciężarowe - Land Rovery z lewą kratką - ZOBACZ WIĘCEJ

Poradnik: samochodem na wakacje - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.