Reventon Roadster już dziś?

Internet obiegła wiadomość, że Lamborghini planuje na dziś premierę swojego najdroższego modelu w wersji bez dachu. Problem w tym, że niesamowite auto zobaczy tylko garstka potencjalnych klientów

Samo Lamborghini nie wydało żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ale nie przeszkodziło to niektórym ogłosić, że to właśnie dziś odbędzie się ta długo oczekiwana premiera. Na razie pozostaje nam tylko wierzyć pogłoskom, ale wątpliwe by ktoś tak po prostu, beż żadnego potwierdzenia wypuszczał takie plotki.

Reventon Roadster miał już być pokazany kilka miesięcy temu, ale brak funduszy spowodował odsunięcie tych planów w czasie. Mimo że kilkanaście osób zdeklarowało się, że wpłaci zaliczkę na auto warte 1,1 mln euro, obietnicy dotrzymało tylko kilka. To prawdopodobnie dla tych szczęśliwców jest przygotowywany dzisiejszy pokaz. Czas najwyższy, żeby zobaczyli za co zapłacili. Ci którzy jeszcze się wahają, powinni się pospieszyć - tak jak w przypadku zamkniętej wersji, powstanie zaledwie 20 egzemplarzy tego ekskluzywnego wozu. I to tylko wtedy, gdy ktoś je zamówi i wpłaci odpowiednią kwotę.

Kolejne spekulacje dotyczą silników. Obecnie najmocniejszą jednostką, jaką oferuje Lambo, jest ta z Murcielago LP 670-4 SV. Jak sama nazwa wskazuje, silnik V12 generuje moc 670 KM i gwarantuje niesamowite przyspieszenie 3,2 sekundy do 100 km/h. Jednak z jakiegoś powodu włoska firma miała podobno kłopot z umieszczeniem takiego motoru w Reventonie Roadsterze. Dlatego najbardziej prawdopodobnym wyjściem z tej sytuacji będzie opakowanie konstrukcji Murcielago Roadstera LP 650-4 w karoserię Reventona. I tak będzie bardzo ciekawie i bardzo szybko. Czekamy na więcej informacji.

Jan Kopacz

Super Veloce - jeszcze szybciej Powrót tylnonapędowego Lamborghini - ZOBACZ TUTAJ Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.