Zmień głos w nawigacji

Używanie nawigacji GPS oznacza często obcowanie z beznamiętnym, bezosobowym głosem, który szybko może się znudzić. Z pomocą przychodzi między innymi MapaMap. Wystarczy ściągnąć odpowiednie oprogramowanie, by do celu prowadził nagrany przez właściciela nawigacji głos

Oprogramowanie dostępne jest za darmo na stronie MapaMap. Należy je ściągnąć na komputer, nagrać odpowiednie komendy i po podłączeniu urządzenia GPS przerzucić do jego pamięci. Nie jest dokładnie sprecyzowane, jakie mają to być komendy, więc można poprosić na przykład żonę, by nagrała dla nas coś miłego. W końcu dużo przyjemniej jest usłyszeć: "Kochanie moje cudowne, będę wniebowzięta, jeśli za 300 metrów skręcisz w lewo" niż "Za 300 metrów skręć w lewo", nieprawdaż? Producent map zachęca także do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze komendy. Zwycięskie pomysły zostaną umieszczone na stronie i każdy będzie mógł je pobrać.

MapaMap to nie jedyny producent, który oferuje zmiany w komendach głosowych w nawigacji . Użytkownicy  TomTom mogą pobierać ze strony (za opłatą) głosy postaci znanych z ekranu, na przykład Homera Simpsona. Jednak jak twierdzi Jacek Balkan, na dłuższą metę może to być nieco męczące:

Motodziennik: Simpsonowa nawigacja Jan Kopacz

Samochodem po Europie - Poradnik - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA