Marzysz o Lotusie? Jedź do Włoch

Hertz to jedna z największych na świecie firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów. Już za kilka dni włoski oddział może przeżyć oblężenie - do swojej oferty wprowadza dwa modele Lotusa

Elise i Exige to jedne z najbardziej rasowych sportowych samochodów świata. Projektując je, Lotus zwracał przede wszystkim uwagę na dwa aspekty: od zawsze najważniejszy dla marki stosunek mocy do masy oraz niemniej istotną - przyjemność płynącą z prowadzenia. Aby auta były jak najlżejsze, w podstawowych wersjach zrezygnowano ze "zbędnego" wyposażenia typu radio, klimatyzacja, dywaniki, czy elektrycznie otwierane szyby. W Lotusach jest tylko to, co przydaje się do szybkiej sportowej jazdy. 

W Polsce samochodów legendarnej brytyjskiej marki właściwie nie ma. Łączną liczbę egzemplarzy można by pewnie policzyć na palcach dwóch rąk. Jest za to na pewno wiele osób, które marzą o przejażdżce takim samochodem i przyznam, że sam się do nich zaliczam. Teraz będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki umowie, jaką Lotus podpisał z Hertz, już niebawem będzie można odbyć przejażdżkę życia. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować, ale warto za kilka dni odwiedzić stronę www.hertz.it i sprawdzić szczegóły. Wysoce prawdopodobne, że ceny będą dużo niższe niż w wypożyczalniach ekskluzywnych aut, w których Lotusy były dostępne dotychczas.

Przy okazji sprawdziliśmy też inne wypożyczalnie oferujące auta marzeń. Oto kilka propozycji i cen:

- Porsche 911 w Autoeurope.de - 776 euro za dzień (max. 200 km) - Porsche Boxster w Autouerope.de - 603 euro za dzień (max. 200 km) - Porsche Cayman w Avis.de - od 159 euro za dzień - Nissan GT-R w Dreamcarhire.com - jeszcze nie wiem, mają zadzwonić w ciągu 24 godzin ;)

Tak naprawdę ofert jest bardzo wiele, a rozpiętość cen ogromna. Jeśli jednak Hertz nie postawi zaporowej stawki za wypożyczenie Lotusa, zaczynam od momentu ogłoszenia cen zbierać na bilet do słonecznej Italii. 

Jan Kopacz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.