Puchar Youngtimer Party 2009

Już w ten weekend odbędzie się druga tegoroczna edycja imprezy. Na Tor Poznań zjedzie się mnóstwo ciekawych aut, które oprócz prezentowania swoich wdzięków powalczą też o pucharowe punkty

Udział w niej może wziąć każdy, kto posiada samochód wyprodukowany do 1986 r. Wystarczy mieć ważne prawo jazdy i przynajmniej odrobinę sportowego ducha. Startować można dosłownie wszystkim. Uczestnicy podzieleni są na pięć klas w zależności od pojemności silnika. Podczas pierwszej edycji można było zobaczyć mnóstwo ciekawych aut, między innymi:  Alfę Romeo GT 1300, Fiata Ritmo Abarth, Nissana Silvię S12, BMW 635CSi. Dodatkowo stworzono także specjalną kategorię Sport oraz odrębną klasę dla Mazd MX-5 .

W harmonogramie na ten weekend znalazło się siedem prób sprawnościowych, przejazdy toru kartingowego oraz trzy pełne okrążenia Toru Poznań z podziałem na klasy wyścigowe. Pucharowi Youngtimerów towarzyszyć będzie także Amatorski Puchar Mini Classic.

Lista uczestników na rozpoczynającą się jutro drugą rundę Youngtimer Party jest już niestety zapełniona. Jednak jeśli obudzi się w Was dusza wyścigowca, będziecie mogli spróbować swoich sił w trzeciej, jesiennej edycji. Odbędzie się w dniach 9-11 października. Więcej informacji znajdziecie na stronach Klubu Youngtimera www.youngtimerparty.pl oraz Automobilklubu Wielkopolskiego www.aw.poznan.pl .

Patronem medialnym imprezy jest  

Bartosz Sińczuk

Już w najbliższy weekend - ZOBACZ TUTAJ

Goodwood - Festiwal Prędkości 2009 - WIDEO

Samochody: Fiat 126p - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.