Camaro przyjedzie do Europy

Już niedługo do europejskich salonów ma trafić Chevrolet Camaro - muscle car, który w Stanach okazał się rynkowym hitem

O planach poinformował dyrektor generalny niemieckiego oddziału Chevroleta , Jurgen Keller. W wywiadzie dla magazynu Auto Motor und Sport zapowiedział, że Niemcy będą na pewno jednym z europejskich krajów, do których trafi to typowo amerykańskie auto.

Póki co, nie podano ani konkretnej daty rozpoczęcia sprzedaży, ani ceny samochodów. Wskazówką mogą być ceny niezależnych importerów,  np. Geiger Cars, który za słabszą wersję V6 304 KM żąda 39 900 euro, a za mocniejszą V8 426 KM już 50 600 euro, czyli naprawdę sporo. To ponad dwa razy drożej niż w USA - w przeliczeniu V6 kosztuje tam jedynie 16 400 euro, a V8 25 200 euro. 

Możliwe więc, że oficjalne salony amerykańskiej marki nie będą aż tak zachłanne. Z lekkim optymizmem można przyjąć, że ceny będą liczbowo podobne, ale podawane w innych walutach. Na przykład Aveo kosztuje w Stanach ok. 12 tys. dolarów, a w Niemczech około 12 tys. euro. Jeśli taka prawidłowość zostanie zachowana również w przypadku Camaro , V6 może kosztować ok. 25 tys. euro, a V8 ok. 35 tys. euro. Takie ceny powinny zdecydowanie zachęcić do kupowania amerykańskiego muscle car 'a.

Jan Kopacz

700-konny potwór zaryczał - ZOBACZ TUTAJ

Chevrolet Camaro SS - WIDEO

Samochody: Chevrolet Camaro - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.