Dacia bije rekord Guinnessa

Ile aut potrzeba, by zdobyć rekord Guinnessa na najdłuższą paradę? 335 samochodów rumuńskiej marki stanęło w jednej linii, zderzak w zderzak i pobiło dotychczasowy wynik - 151 sztuk

Bicie rekordu odbyło się w ramach krajowego zlotu rumuńskiej marki w Holandii. Aż 335  Dacii ustawiło się, by pobić dotychczasowy rekord na najdłuższą paradę samochodów - 151 sztuk - i tym samym zapisać w Księdze Rekordów Guinnessa. Dwa tysiące gości zgromadzonych w holenderskim Biddinghuizen uczestniczyło przy okazji w prezentacji nowego Sandero Stepway.

Jak na razie szefostwo marki na słowo "kryzys" reaguje uśmiechem, notując doskonałe wyniki rynkowe. Europa potrzebuje tanich aut. Sprzedaż uterenowionego Sandero wystartuje we wrześniu. Dacia liczy, że atrakcyjny wygląd inspirowany SUV'ami w połączeniu z przystępną ceną to recepta na kolejny sukces. Wersja Stepway ma zwiększony prześwit, dodatkowe osłony zderzaków i listwy progowe oraz relingi dachowe. Będzie objęta 3-letnią gwarancją mechaniczną, ograniczoną do 100 000 km przebiegu.

Marcin Sobolewski

Dacia Logan 1.6 - jesteśmy rozpuszczeni - ZOBACZ TUTAJ

Dacia na LPG - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Dacia Sandero - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.