Red Bull dodał im skrzydeł?

Po pożegnalnym dla toru Silverstone Grand Prix Wielkiej Brytanii, angielskim kibicom nie dane było wysłuchać hymnu swojego kraju. We wspaniałym stylu pierwsze miejsce na podium wywalczył młody Niemiec - Sebastian Vettel

Świetną postawą podczas sobotnich klasyfikacji zakończoną wywalczonym pole position oraz bezbłędną jazdą podczas dzisiejszego wyścigu, Vettel zagwarantował sobie trzecie w karierze zwycięstwo. Na drugim miejscu dojechał jego kolega z zespołu - Mark Webber. Podium uzupełnił kierowca Brawn GP, Brazylijczyk Rubens Barrichello. 

Lider klasyfikacji Jenson Button przyjechał dopiero na szóstej pozycji. W wywiadach udzielanych przed wyścigiem Anglik nie ukrywał, że bardzo liczy na zwycięstwo przed własną publicznością. Pech chciał, że akurat w domowym dla siebie Grand Prix zaliczył najgorszy w tym roku występ. Pocieszającym może być dla niego fakt, że dzięki sześciu wygranym do tej pory wyścigom, wciąż ma bardzo mocną pozycję na czele klasyfikacji kierowców. Lewis Hamilton, na którego z pewnością również bardzo liczyli miejscowi kibice, minął linię mety jako szesnasty.

Siódme miejsce Roberta Kubicy w Grand Prix Turcji rozbudziło nadzieje polskich kibiców. Dzisiejszy wyścig ponownie sprowadził ich na ziemię. Problemy techniczne podczas treningów, a co za tym idzie brak czasu na idealne ustawienie bolidu sprawiły, że w kwalifikacjach Kubica zdołał wywalczyć dopiero dwunasty czas. Ratunkiem mogła być strategia jazdy na jeden pit stop. Zespół zdecydował się jednak na dwa postoje i ostatecznie Polak przyjechał na trzynastej pozycji.

Trzeba szczerze przyznać, że wyścig nie należał do wyjątkowo dramatycznych widowisk. Po części wynikało to z charakterystyki toru, który nie oferuje zbyt wielu dogodnych do wyprzedzania miejsc. Być może przyszłoroczna walka o Grand Prix Wielkiej Brytanii dostarczy więcej wrażeń. Dzisiejszym wyścigiem Formuła 1 żegnała się z torem Silverstone. Za rok kierowcy powalczą na innym obiekcie - Donnington Park.

Bartosz Sińczuk

Stało się! Formuła 1 się rozpada - ZOBACZ TUTAJ

Pościgaj się Volvo - WIDEO

Samochody: Ferrari F430 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA