Pajero zaciąga się do wojska

Irlandzka Armia rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodów terenowych na własne potrzeby. Wygrała firma Mitsubishi, która dostarczy 320 sztuk modelu Pajero

Kiedy myślimy o Mitsubishi Pajero mamy przed oczami bulwarową terenówkę ze świecącym lakierem, ewentualnie obklejony z każdej możliwej strony samochód rajdowy mający w swoim dorobku kilka zwycięstw w rajdzie Dakar . Skąd taka rozbieżność? Mitsubishi zawsze dbało o opinię producenta prawdziwych terenówek i nawet obecny, zdawałoby się typowo (pod)miejski, Pajero zachował zdolności terenowe, które doceni nawet wojsko.

Mitsubishi wygrało przetarg na dostawę samochodów dla sił zbrojnych Irlandii. W przetargu brały udział najbardziej doświadczone firmy w branży, jak Land Rover , Toyota i Nissan .

W segmencie pojazdów 4x4 panuje niezwykle ostra rywalizacja, jednak to właśnie model Pajero znajduje zastosowanie w specjalistycznych flotach tego typu. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Siłami Zbrojnymi nad tak ważnym projektem. Kontrakt ten jest dla nas niezwykle istotny, ponieważ dzięki niemu wzmocnimy wizerunek marki wśród prywatnych nabywców - powiedział Robert Guy z Mitsubishi Motors

Siły Zbrojne w Irlandii pełnią rolę specjalistycznych oddziałów wojskowych i uczestniczą - między innymi - w eskortowaniu środków pieniężnych czy więźniów. Oprócz tego auta wykorzystywane są na misjach pokojowych w łączności i jako pojazdy patrolowe. Poprzedni kontrakt przypadł Nissanowi, teraz druga japońska marka będzie dostarczać auta terenowe siłom Zielonej Wyspy. Pierwsza transza liczy 80 aut, których w sumie ma być 320.

Marcin Lewandowski

Jeep Wrangler na służbie - ZOBACZ TUTAJ

Climb Dance - WIDEO

Samochody: Mitsubishi Pajero - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.