Nowy mistrz zabaw w błocie

Firma BFGoodrich znana z produkcji ogumienia do samochodów terenowych przedstawiła nową oponę klasy M/T (Mud Terrain)

Opona o oznaczeniu BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 zastępuje dotychczasowy model KM. W stosunku do poprzednika można wyróżnić następujące zmiany:

- Nowy komponent gumy boku - poprawia odporność na nacięcia i wyrwania - Wyższe o 33 proc. wywinięcie kordów osnowy w konstrukcji TriGard - powoduje zwiększenie wytrzymałości boków - Masywne klocki barkowe - zwiększają przyczepność w koleinach oraz podczas przepraw z obniżonym ciśnieniem - Homologacja na hałas "e", zgodna z dyrektywą 2001/43

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 to idealna opona dla entuzjastów napędu na cztery koła, którzy wymagają najwyższych osiągów opon terenowych. Ta opona zastępuje legendę - BFGoodrich Mud Terrain T/A KM, która przez wiele lat stanowiła referencję na rynku off-road - powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu w BFGoodrich

Opona BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 jest dostępna w 16 rozmiarach o średnicy od 15 do 17 cali dzięki czemu można ją stosować w najpopularniejszych samochodach terenowych takich jak m.in.: Hummer H2 , Jeep Wrangler , Suzuki Jimny oraz Land Rover Defender , Discovery i Range Rover .

Opona posiada indeks prędkości Q oraz oznaczenie M+S, które zezwala na montaż opon w pojazdach o maksymalnej prędkości powyżej 190 km/h. Opona zostanie wprowadzona na rynek w czerwcu 2009 roku.

Adam Ewing

Marcin Lewandowski

Damięcki jedzie na Syberię - ZOBACZ TUTAJ

Infiniti EX37 GT - WIDEO

Samochody: Jeep Wrangler - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.