Lustrzany tuning Mercedesa SLR

W angielskiej lidze robi się tłoczno od supersamochodów. Dwaj piłkarze poszli śladem ekscentrycznych szejków i do swojej kolekcji dodali "chromowane" SLR'y

Mercedes SLR McLaren sam w sobie jest niezwykły. Do 200 km/h przyspiesza w zaledwie 10,6 s, a potrafi z nich wyhamować na dystansie niecałych 70 metrów. Doładowany, ręcznie składany silnik V8 osiąga moc 626 KM i 780 Nm momentu obrotowego. Szybkościomierz zatrzymuje się na 336 km/h. Do tej kolekcji liczb wypada dodać jeszcze jedną - 350 tysięcy funtów. Tyle za "chromowaną" odmianę SLR'a zapłacił obrońca Arsenalu William Gallas. Oprócz nowego nabytku w jego garażu stoi jeszcze Mercedes ML63 AMG , razem ponad pół miliona funtów na ośmiu kołach.

Drugi egzemplarz wyjątkowego SLR'a kupił za 420 tysięcy funtów Hadji Diouf, napastnik Blackburn Rovers. Wcześniej zgromadził pokaźną kolekcję terenówek: Range Rover , Lincoln Navigator i Cadillac Escalade. Komplet chromowanych felg przestaje jednak wystarczyć. W angielskiej lidze już trzech innych piłkarzy - Thierry Henry, Claude Makelele i Wayne Rooney - jeździ wyczynowymi samochodami spod znaku Mercedesa i McLarena. Ich koledzy pewnie nie chcieli szukać na parkingu swojego egzemplarza.

Marcin Sobolewski

Niezwykły Mercedes SLR McLaren Stirling Moss - ZOBACZ TUTAJ

Legenda srebrnej strzały - WIDEO

Samochody: Mercedes SLR - ogloszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA