Wielki Mur w Bułgarii

Wielki Mur powstanie w Bułgarii. Tak naprawdę powstaną ich dziesiątki, a może setki tysięcy. Great Wall Motors rozpoczęło właśnie budowę fabryki w Europie

Firma Great Wall (z ang.: Wielki Mur) powstała w 1984 roku. Na swoje 25 urodziny postanowiła rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne. W Bułgarii, należącej od 2007 roku do Unii Europejskiej, rozpoczęła się właśnie budowa fabryki, w której będą powstawać chińskie auta. Otrzymanie homologacji w jednym z państw członkowskich skutkuje uznaniem jej we wszystkich pozostałych. To może oznaczać prawdziwą ekspansję. Tak jak przed wiekami Wielki Mur chiński służył do obrony przed najeźdźcami, tak teraz nowa fabryka Great Wall będzie bramą tej firmy umożliwiającą atak na rynki europejskie.

Obecna oferta Great Wall składa się z dwóch małych modeli miejskich , jednego minivana w stylu azjatyckim oraz kilku SUV-ów i pickupów . Model Florid to klon Sciona xA, a GWPeri ma sporo wymiennych części z Fiatem Pandą . W przygotowaniu jest czterodrzwiowa sportowa limuzyna (więcej znajdziesz tu ), a to pewnie nie jedyna niespodzianka, jaką firma zaskoczy nas w najbliższej przyszłości. Zdolności "twórcze" Chińczyków są spore. Podczas salonu w Szanghaju, Great Wall pokazał w sumie 12 nowych propozycji. Może się więc okazać, że kiedy fabryka zostanie otwarta, w ofercie będą już zupełnie inne auta.

Marcin Lewandowski

Reklamy też są klonowane:

Reklama Great Wall GWPeri

Wcześniejsza reklama Toyoty Yaris

GWPeri: złośliwość, czy ignorancja - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Panda - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.