GM: Tęsknota za Ognistym Ptakiem

Pontiac Firebird i Chevrolet Camaro - bliźnięta dwujajowe, niby identyczne, a jednak inne. Od samego początku stały obok siebie dumnie reprezentując GM w szeregu muscle cars. Teraz ASC postanowiła przypomnieć, że nowe Camaro pragnie mieć braciszka

Chevrolet Camaro wrócił do korzeni. Nowy model odwołuje się do pierwszej serii z 1967 roku. Problemy GM spowodowały, że bliźniaczy Pontiac nie powstał. Co więcej, na tę markę wydano już najwyższy możliwy wyrok.

Firma ASC znana jest ze współpracy z GM. Odpowiada za powstanie takich aut, jak Buick GNX (jedyny prawdziwy muscle car lat osiemdziesiątych), wiele Chevroletów serii SS, Cadillac STS-V i XLR-V. Teraz nie zrażona likwidacją Pontiaka postanowiła pokazać swoją propozycję Firebirda Trans Am.

Niestety wyraźnie widać, że stylistom z ASC zabrakło pomysłu na atrakcyjny wygląd inspirowany pierwszą serią. Przednie reflektory umieszczone w prostokątnych ramkach, dzielony wlot powietrza do chłodnicy, czy potrójne tylne lampy wskazują, że sięgnięto po model z 1974 roku. Całość zaprojektowano tak, by ewentualna przeróbka była prosta do wykonania. Pozostawiono nawet malowanie typowe dla wersji Trans Am.

Marcin Lewandowski

Camaro w cenie Bentleya - ZOBACZ TUTAJ

Świętej pamięci Pontiac - ZOBACZ WIDEO

Samochody: Pontiac Firebird - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.