Mieliście rację, to (było) Volvo

Nic nie umknie oczom naszych czytelników. To, co na pierwszy rzut oka wygląda na Peugeota 505, czy Forda Granadę, okazało się być wytworem szwedzkiego producenta

Brytyjski garaż Chop Shop wziął na warsztat 22-letnie Volvo 740 kombi i przerobił je na pojazd militarny. Oczywiście użycie go przez jakiekolwiek jednostki wojska nie wchodziło w grę. Wręcz przeciwnie, każdy mógł stać się jego właścicielem biorąc udział w aukcji internetowej na portalu ebay.

Poszerzone ramy okien bocznych, imitujące wzmocnioną konstrukcję drzwi, skutecznie utrudniają identyfikację. Dodatkowo tylna część auta została odcięta, przez co powstał pickup . Rolę tylnej burty pełni opuszczana krata, a boczne wyposażono w dodatkowe pałąki zabezpieczające. Podwozie zostało podniesione, aby nadać autu nieco większą dzielność terenową. Przednia cześć przeszła największą przemianę. Ciekawym pomysłem jest wysunięcie chłodnicy i zamontowanie przednich świateł na wysięgniku.

Wnętrze to typowe Volvo . No, może prawie typowe, gdyż boczki drzwi są tu jeszcze bardziej proste, surowe i zimne. Deska rozdzielcza także przeszła " lifting ", ale w stosunku do nadwozia raczej symboliczny. 

Samochód jest zarejestrowany i gotowy do jazdy. Aukcja zakończyła się ceną 908 funtów.

Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili odpowiedzi na pytanie " Co to za samochód? ". Gratulujemy użytkownikom: fresz_drajwer (pierwszy wskazał markę), emset (pierwszy określił serię) i bbartek66.6 (pierwsza precyzyjna odpowiedź).

Marcin Lewandowski

Francuski Sherpa - konkurent Hummera - ZOBACZ TUTAJ

Sny mają to do siebie, że czasem się spełniają - WIDEO

Samochody: Volvo 740 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.