Mercedes CL na stulecie gwiazdy

W tym roku przypada setna rocznica trójramiennej gwiazdy, jednego z najbardziej rozpoznawalnych znaków towarowych na świecie. Z tej okazji w salonach Mercedesa pojawi się CL w specjalnej limitowanej wersji

Mercedes CL to coupe bazujące na rozwiązaniach technicznych S klasy . Jest to najbardziej luksusowy i zaawansowany technicznie "cywilny" model Mercedesa, nie licząc ekstremalnego SLR McLarena i jego następcy w postaci SLS AMG .

CL500 i CL500 4Matic stały się bazą dla limitowanej serii "Trademark Centenary", stworzonej dla uczczenia stu lat trójramiennej gwiazdy. Została ona zarejestrowana jako znak towarowy 24 czerwca 1909 roku. Od tamtej pory stale gości na maskach samochodów marki Mercedes .

Samochody mają grafitowy lakier i wyposażone są w pakiet AMG . W jego skład wchodzą m.in. dwudziestocalowe obręcze ze stopów lekkich z oponami 255/35 R 20 z przodu i 275/35 R 20 z tyłu. We wnętrzu króluje skórzana tapicerka najwyższej jakości. Na tunelu środkowym umieszczono dwa znaczki: gwiazdę Mercrdesa i wieniec laurowy Benza. Kierowca i pasażer mają do dyspozycji m.in. wysokiej klasy sprzęt audio, USB, czy ekran wyświetlający inne informacje kierowcy, a inne pasażerowi (pisaliśmy o tym tutaj ).

Mercedes CL500 w wersji limitowanej będzie kosztował w Niemczech 17 850 euro więcej od zwykłej, co daje 132 863 euro. 4Matic będzie kosztował 137 445 euro. 

Mercedes E Coupe - następca CLK - ZOBACZ TUTAJ

Czy wolno wyprzedzać na przejściach dla pieszych? - ZOBACZ WIDEO

Samochody: Mercedes CL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.