Gullwing - reaktywacja

Czy tak odradza się legenda? Gullwing America zamierza produkować współczesną interpretację jednego z kultowych modeli Mercedesa. Chodzi o 300SL Gullwing z lat 50.

Podczas gdy AMG kończy powoli pracę nad nowym wcieleniem klasyka - Mercedesem SLS AMG , Amerykanie próbują stworzyć jego autorską replikę. Za projekt konceptu odpowiada Arturo Alonso, znany niektórym z Was zapewne z innego głośnego modelu studyjnego - Bentleya S3E. Auto już niebawem trafić ma na rynek, więc Alonso mógł poświęcić się nowemu wyzwaniu.

Jak widać na ilustracjach, replika zachowała większość elementów sylwetki swojego pierwowzoru. Co prawda linia nadwozia została jednak nieco "wygładzona", kabina pasażerska odrobinę urosła a chromowane zderzaki zniknęły w ogóle. Bez nich współczesny Gullwing wygląda na trochę... nago.

Jeśli auto rzeczywiście trafi do produkcji, pod maską można spodziewać się silnika V8 Mercedesa , którego turbodoładowana wersja pracuje w model SLR . Z tą jednak różnicą, że jego moc ograniczona będzie do około 370 KM. 530 Nm przenoszone będzie na tylną oś za pośrednictwem sześciostopniowej skrzyni biegów. Rozważa się również możliwość zastosowania 320-konnego V6 oraz siedmiostopniowej skrzyni automatycznej Speedtronic.

Cena gotowego auta nie została jeszcze określona.

Bartosz Sińczuk

Zeszłoroczny zjazd zabytkowych Mercedesów - ZOBACZ TUTAJ

Legenda srebrnej strzały - WIDEO

Samochody - Mercedes SL - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.