Nissan Cube - wejdź do kostki

W listopadzie japoński Cube rozpocznie podbój Europy. Jego charakterystyczną, pudełkowatą sylwetkę znają już chyba wszyscy. Czy wnętrze jest równie niekonwencjonalne? Przekonaj się

To już trzecia generacja modelu, który na rodzimym japońskim rynku jest samochodem niemal kultowym. Od premiery Nissana Cube w 1998 roku sprzedał się on w ponad milionie egzemplarzy. Mimo, iż mierzy niecałe 4m długości, duży rozstaw osi (2,53m) oraz kanciaste nadwozie pozwoliło wygospodarować całkiem sporo miejsca dla pasażerów. W Europie oferowany będzie ze 106-konnym silnikiem diesla o pojemności 1,5l oraz benzynowym 1,6l o mocy 111KM.

Oto, jak firma Nissan opisuje swoje miejskie auto:

"Niepowtarzalna, sympatyczna sylwetka przypadnie do gustu tym europejskim klientom, którzy poszukują czegoś naprawdę nowego i innego, niż mogli kupić do tej pory".

Dodaje również:

"Duże i przestronne wnętrze Cube spodoba się mieszkańcom miast, którzy niekoniecznie są fanami motoryzacji, ale uznają, że Cube odpowiada ich własnej osobowości. To auto dla ludzi kreatywnych, lubiących dobrą zabawę i wyrazistych."

Zapraszamy do środka !

Bartosz Sińczuk Źródło: Nissan

Audi RS3 - czy rzeczywiście powstanie?

Samochody: Nissan - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.