Renault Scenic i Grand Scenic - nowości z Genewy

Renault uważane jest za prekursora kompaktowych minivanów, od kiedy w 1996 roku wprowadziło model Megane Scenic, który nie bez przyczyny zyskał tytuł Car of The Year 1997. W Genewie francuski producent pokazał trzecią już generację samochodu w dwóch odmianach.

W samochodach tego typu najważniejsza jest przestrzeń dla pasażerów, ilość miejsca na bagaże oraz pojemność i liczba schowków ukrytych w różnych zakamarkach auta. W nowym Grand Scenicu podręczne schowki mają w sumie aż 92 litry pojemności . Największe są cztery schowki pod siedzeniami, ale rozmiarem imponuje także schowek w desce rozdzielczej - 11 litrów powinno zadowolić każdego. Dodatkowo liczne kieszonki i inne mini-schowki.

Renault chwali się, że oba minivany z momentem wejścia na rynek staną się liderami, jeśli chodzi o ilość miejsca dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń. W Scenicu "przestrzeń na kolana" będzie miała 235mm, w wersji Grand 275mm. W większej wersji zmieszczą się jeszcze dwie osoby - w trzecim rzędzie siedzeń. Tam pasażerowie nie będą już mieli tak luksusowo - 102mm oznacza, że do tyłu nie powinny wsiadać osoby dorosłe.

Ostatni rząd siedzeń w Grand Scenicu będzie można w razie potrzeby złożyć, tworząc płaską przestrzeń bagażową o pojemności 702 litrów. Renault niestety nie podało jaką pojemność ma bagażnik, gdy trzeci rząd jest rozłożony - czy można więc uznać, że przestrzeń bagażowa właściwie przestaje wtedy istnieć...? W mniejszym Scenicu zmieszczą się 522 litry bagażu. W obu wersjach drugi rząd można łatwo zdemontować, dzięki czemu z aut osobowych, minivany Renault zamieniają się szybko w niewielkie furgonetki.

Obie wersje Scenica dostępne będą do wyboru z jednym z trzech silników benzynowych, lub dwóch silników wysokoprężnych . Do pierwszej grupy nalezą 1,6 (110 KM), 1,4 TCe z turbo (130 KM) oraz 2,0 (140 KM) połączony z bezstopniową przekładnią CVT. Dostępne diesle będą miały pojemność 1,5 lub 1,9 litra. Pierwszy będzie można zamówić w wersji o mocy 86 (tylko Scenic), 106, lub 110 KM, a drugi w wersji 130, 150, lub 160 KM.

Nowe Renault Scenic i Grand Scenic

jk, źródło: Worldcarfans, Renault

Samochody: Renault Scenic - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA