Nissan NV200 - premiera w Genewie

Rzadko się zdarza, aby samochód sprawiał na pierwszy rzut oka wrażenie przynależności do zupełnie innej klasy, niż to ma miejsce w rzeczywistości. Tak jest z najnowszym Nissanem NV200, którego premiera odbędzie się w Genewie.

Kiedy patrzy się na to auto wydaje się, że to kolejny konkurent Transita, Transportera, czy Boxera. Patrząc na nie w rzeczywistości, lub studiując tabelkę z wymiarami czeka nas niespodzianka. Mając 4,4 m długości i ładownię o objętości 4,1 m3 NV200 jest konkurentem Kangoo , Partnera , Doblo, czy Transita Connect.

Nissan NV200 został zbudowany na płycie podłogowej Micry . To pierwszy japoński samochód stworzony według koncepcji dwubryłowego kompaktowego auta dostawczego stworzonego od podstaw, jaki będzie oferowany na europejskim rynku. Ten pomysł pierwszy raz zastosowany w modelu Peugeot Partner skopiowany został przez wszystkich pozostałych producentów samochodów dostawczych w Europie.

Na niektórych rynkach Nissan oferował już podobne auto będące przemianowanym Kangoo (u nas jako Nissan Kubistar ). Teraz Nissan będzie miał swój własny model, który na dodatek znacząco odróżnia się od stylistyki swojego francuskiego siostrzeńca. I całe szczęście, gdyż chyba nic gorzej nie wpływa na utratę wizerunku i tożsamości, niż produkowanie przez koncern identycznych samochodów z kilkoma różnymi znaczkami i oferowanych po różnych cenach. Niestety do zaprezentowanego ponad rok temu konceptu także mu daleko, ale to było do przewidzenia.

Pod maską znajdą się dwa silniki, jeden benzynowy i jeden wysokoprężny . Są to odpowiednio 1,6 l. osiągający 108 KM (Nissan HR16) i 1,5 dCi o mocy 86 KM ( Renault K9K). Do wyboru będą trzy rodzaje nadwozia: furgon, furgon osobowo-towarowy i osobowe kombi . Fotele drugiego rzędu składają się do przodu, fotele trzeciego rzędu mają być składane na boki, przez co nie trzeba ich demontować chcąc uzyskać długą powierzchnię ładunkową. Ładowność samochodu wynosi 771 kg.

NV200 zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas salonu w Genewie .

mjl źródło: Nissan via Autoblog

Samochody: Nissan Kubistar - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.