Alfa Romeo Mi.To GTA - wiemy więcej

Wyjaśniło się! Zdjęcie Alfy Romeo Mi.To, które prezentowaliśmy kilka dni temu, nie było zabawą grafika komputerowego. Teraz mamy więcej zdjęć i trzeba przyznać, że samochód prezentuje się naprawdę bojowo!

GTA to skrót od Gran Turismo Alleggerito , gdzie ostatni człon przetłumaczyć można jako "odelżony" lub "odchudzony". Jak zatem łatwo się domyślić, inżynierowie poświęcili dużo czasu na zmniejszenie masy auta (oraz obniżenie jego środka ciężkości). W tym celu między innymi tylny spojler, dach oraz lusterka wykonano z włókna węglowego. Z kolei w zawieszeniu, hamulcach oraz elementach zawieszenia zastosowano możliwie dużo elementów z aluminium.

Pozbycie się zbędnych kilogramów miało także na celu zagwarantowanie dobrego stosunku mocy do masy . Nie ma na razie oficjalnych danych na temat tego ile waży MiTo GTA, wiemy natomiast co nieco na temat pracującego pod maską silnika. Jest to nowa, opracowana przez inżynierów z Fiat Powertrains Technologies jednostka o pojemności 1,75l. Połączenie systemu zmiennych faz rozrządu, turbodoładowania oraz bezpośredniego wtrysku paliwa pozwala wyprodukować moc 240KM .

W MiTo GTA zastosowano też system "aktywnego" zawieszenia , które na bieżąco reaguje na warunki jazdy utwardzając amortyzatory odpowiednio do działającego na nie obciążenia. Samo zawieszenie natomiast obniżono o 20 mm względem "zwykłej" wersji.

Alfa Romeo MiTo GTA, którego premiera odbędzie podczas salonu samochodowego w Genewie, zapowiada się naprawdę ciekawie. Według nieoficjalnych jeszcze informacji model ten trafić ma do salonów w połowie bieżącego roku.

bs, Źródło: worldcarfans, Alfa Romeo

Samochody: Alfa Romeo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA