Corvette Stingray Concept - najnowszy autobot od GM

Ta studyjna wariacja na temat Corvette powstała po to, by wystąpić w filmie. Niestety, tylko po to. Wielka szkoda, bo - niejako przypadkiem - powstał naprawdę wyjątkowy samochód.

Ed Welburn, wiceprezes GM Global Design, podczas rozpoczętego wczoraj Salonu Samochodowego w Detroit, zaprezentował zaskakujący concept . Samochód powstał wyłącznie z myślą o wystąpieniu w najnowszej części filmu z serii Transformers (Transformers: Zemsta Upadłych). Jest to "ekstremalne ćwiczenie stylistyczne", łączące elementy modeli Sting Ray Racer z 1959 roku, legendarnego Sting Ray'a Coupe z 1963 r. oraz współczesnych generacji Corvette . Wpływ klasycznych modeli bardzo dobrze widać, między innymi w "muskularnych" nadkolach oraz charakterystycznej dwuczęściowej tylnej szybie.

Michael Bay , reżyser odpowiedzialny za obie części filmu o popularnych autobotach, odwiedził niegdyś siedzibę GM w poszukiwaniu inspiracji dla aut, które miałyby wystąpić w pierwszej kinowej odsłonie filmu. Jego uwagę od razu przykuł legendarny Sting Ray. Poprosił firmę GM, aby zaprojektowała dla niego samochód inspirowany tym właśnie modelem. Tak powstał opisywany Stingray Concept, którego będzie można zobaczyć w akcji w najnowszym filmie o transformerach już w czerwcu .

GM jednocześnie kategorycznie zaprzecza, jakoby studyjny Corvette miał kiedykolwiek wejść do seryjnej produkcji. Patrząc na zdjęcia, dochodzimy do wniosku, że zdecydowanie jest czego żałować.

Poniżej umieszczamy dwa krótkie filmy. W pierwszym z nich Ed Welburn opowiada o koncepcyjnym Stingray'u oraz jego stylistycznych inspiracjach. Drugi, prezentujący samochody GM występujące w filmie Transformers: Zemsta Upadłych, jest okazją do obejrzenia Stingray'a Concept w ruchu.

bs, Źródło: autoblog, GM

Corvette Stingray Concept Transformery od GM Samochody: Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.