Anteros - przedni Corvette

Chevrolet Corvette, najbardziej kultowy amerykański samochód sportowy, posłużył po raz kolejny za bazę dla wyjątkowego samochodu sportowego. Budowany w Kalifornii Anteros oprócz ogromnych mocy został ubrany w całkiem ładne nadwozie.

Anteros Roadster i Anteros Coupe zadebiutowały podczas zeszłorocznego salonu samochodowego w Los Angeles. Najnowsza informacja pochodząca z firmy n2a Motors w której powstały oba auta jest taka, że można już je zamawiać.

Odwoływanie się do przeszłości i wykorzystywanie motywów stylistycznych sprzed lat nie jest niczym obcym dla stylistów z n2a Motors. Pozostałe propozycje tej firmy nadwoziowej to m.in łączenie kilku elementów różnych modeli Chevroleta w jednym samochodzie, oczywiście wykorzystującym podzespoły Corvette .

Anteros to własny projekt, jednakże i on nie ustrzegł się "zapożyczeń". Pas przedni Coupe przypomina piękne modele Ferrari i Maserati z lat sześćdziesiątych, grill Roadstera zaś ostatnie wcielenie Forda Thunderbird . Sylwetki obu modeli są zgrabne i trudno mieć do nich poważniejsze zastrzeżenia. Dużą zaletą jest to, że na pierwszy rzut oka, niezależnie z której strony rzucamy, nie widać że to Chevrolet Corvette w przebraniu .

Poszycie nadwozia wykonywane jest z materiałów kompozytowych, a wnętrze wykończone skórzaną tapicerką wysokiej jakości. Wraz z pięknie wyglądającym i wyposażonym samochodem sportowym otrzymujemy mocny silnik V8 (430 lub 505-konny z Z06), który można dodatkowo wzmocnić do nawet ponad 1000 KM! Ceny zaczynają się od 149,5 tys. dolarów. To dość dużo, ale na pocieszenie właściciel dostaje pełną fabryczną gwarancję GM na podzespoły mechaniczne.

n2a Motors - Anteros

mjl, źródło: Carscoop, Worldcarfans, n2a Motors

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.