Gaz 51 w wydaniu garażowym

Ciężarówka, pickup, SUV, trochę historii i nowoczesna technologia, wszystko to można znaleźć w hot-rodzie jaki powstał w rosyjskiej firmie Grand-Garaż.

Samochody typu hot-rod to amerykańska specjalność ale zasmakowali w tym m.in. Szwedzi, a ostatnio także Rosjanie. Wszystkim miłośnikom motoryzacji znane są przeróbki Wołgi GAZ M-21 osadzone na podwoziu BMW serii 8. Pierwsza Wołga to nie jedyny samochód wart zainteresowania tunerów jaki powstał w zakładach w Niżnym Nowogrodzie.

Charakterystyczny wygląd ciężarówki GAZ-51 , produkowanej także w lubelskich zakładach pod nazwą Lublin-51 , zainspirował mechaników z Grand-Garaż. Kabina Gaza została odnowiona i doprowadzona do stanu jakim nie mogły pochwalić się nawet fabrycznie nowe Gazy, czy Lubliny. Pozostała kwestia podwozia. Najlepsza byłaby rama z mocnym silnikiem. Rama musi być na tyle duża, aby pomieścić kabinę samochodu ciężarowego, a mocny silnik powinien wydawać odpowiedni dźwięk pasujący do specyficznego charakteru auta.

Wybór padł na Cadillaca Escalade EXT . Mocna rama mieści ogromny sześciolitrowy silnik V8 i automatyczną skrzynię biegów. Na niej osadzono wcześniej przygotowaną kabinę z maską i błotnikami. Zachowano niemal wszystkie smaczki stylistyczne włączając w to chromowane klamki drzwi (raczej nieoryginalne), wycieraczki przedniej szyby montowane nad nią, czy okrągłe światła z przodu i z tyłu. Oczywiście, tak jak w oryginale, przednia szyba jest dzielona. Zabrakło jedynie stylowego wlewu paliwa, gdyż ten który schowano pod klapką jest zbyt konwencjonalny. Aby pickup był kompletny za kabiną pojawiła się paka z wbudowanymi okrągłymi lampami. Ogromne koła Cadillaca sprawiają, że samochód wydaje się znacznie mniejszy niż jest w rzeczywistości . Odgłos widlastej ósemki pasuje zaś do tego auta jak mało który.

mjl, źródło: Cardesign.ru via Carscoop

Samochody: Cadillac Escalade - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.