Kia SoulSter - byle do lata

Podczas salonu samochodowego w Detroit, Kia zaprezentowała letnią wariację na temat modelu Soul. Jest to jaskrawożółty, dwudrzwiowy model koncepcyjny o "terenowych" ambicjach.

Patrząc na Soul'stera, łatwo się domyślić, że powstał z myślą o młodych, aktywnych użytkownikach. Sylwetka stanowi swoiste połączenie pick'upa z roadsterem. Dach składa się z dwóch elementów, dzięki czemu można niezależnie odkrywać przednią i tylną część pasażerską. Wnętrze, znane z modelu Soul , lekko przeprojektowano na potrzeby wersji "plażowej", jednak w przeciwieństwie do pięciomiejscowego pierwowzoru, tu znajdziemy jedynie cztery fotele.

Z zewnątrz, oprócz wspomnianego kanarkowego lakieru, wzrok przykuwają również takie elementy, jak 19-calowe aluminiowe felgi, dwie końcówki wydechu czy niebieskie podświetlenie reflektorów (LED), bocznych otworów wentylacyjnych oraz lusterek.

W zależności od rynku, dostępnych będzie kilka opcji silnikowych. Czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6l, współpracujący z 5-stopniową skrzynią manualną, produkuje około 120KM. Dla szukających czegoś mocniejszego, Kia oferuje jednostkę dwulitrową oferującą 140KM. W tym przypadku pojawia się także możliwość wybrania 4-stopniowej skrzyni automatycznej. Wartość spalania w przypadku obu silników nie powinna przekroczyć 7,8l/100km.

Na rynkach innych niż amerykański mają być także dostępne wersje napędzane 1.6-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 124KM oraz turbodieselem o takiej samej pojemności.

Przed zapuszczaniem się w głębszy piach powstrzymywać będzie zapewne świadomość, że w każdym przypadku moc przekazywana jest wyłącznie na przednią oś.

Nie wiadomo jeszcze, czy Soul'ster trafi do produkcji seryjnej. Jeśli jednak tak się stanie, będzie ciekawym uzupełnieniem oferty firmy Kia.

bs, Źródło: carscoop, Kia

Samochody: Kia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.