Lamborghini Gallardo i Murcielago - już niedługo z napędem na jedną oś

Jeśli waszym świątecznym życzeniem było Lamborghini z napędem na tyną oś, to już niedługo będziecie mieli w czym wybierać.

Dyrektor generalny włoskiej firmy - Stephan Winkelmann, potwierdził niedawno, że firma pracuje nie nad jednym, a dwoma nowymi, tylnonapędowymi wariantami dobrze już znanych modeli Lamborghini .

Źródła nie są jednomyślne na temat tego, który z nich zostanie zaprezentowany jako pierwszy. Wiadomo tylko, że pojawi się  w drugiej połowie przyszłego roku. Być może będzie to Murcielago LP640-2 . "Dwójka" w nazwie oznacza właśnie, że mamy do czynienia z napędem na dwa koła. Liczba 640 odpowiada natomiast ilości koni mechanicznych, jakie wytwarza centralnie umieszczony 6,5 litrowy silnik V12.

Drugim, nowym autem o tylnim napędzie w gamie Lamborghini, będzie model Superleggera Gallardo LP560-2. Tu, jak łatwo się domyśleć, na tylną oś trafi 560 koni mechanicznych. Dzięki pozbyciu się dyferencjału i elementów napędu przedniej osi, ta wersja będzie jeszcze lżejsza niż "superlekki" wyjściowy model Gallardo.

bs, Źródło: autoblog, motorauthority

Samochody: Lamborghini - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA