Tańsze wersje Opla Antara

Opel wprowadził do sprzedaży na niektórych rynkach europejskich wersję Antary jedynie z przednim napędem. Pozwoli to oszczędzić przy zakupie i podczas eksploatacji.

Jak w dobie kryzysu, gdy sprzedaż spada, zaoferować klientom tańszy produkt? Opel postanowił skorzystać z doświadczeń amerykańskich i wprowadził do oferty przednionapędową wersję Antary - SUVa średniej wielkości.

Na rynku amerykańskim niemal wszyscy producenci oferujący samochody typu SUV mają w swojej ofercie wersje z napędem tylko na jedną oś. Te modele są nie tylko tańsze w zakupie, ale też lżejsze, układ przeniesienia napędu ma mniejsze opory, co przekłada się na niższe zużycie paliwa . W miejscach, w których zima jest łagodna napęd obu osi jest często zbyteczny. W przypadku dużych samochodów terenowych dochodzi jeszcze jedna zaleta - wyższa dopuszczalna masa holowanej przyczepy.

W Europie segment samochodów typu SUV z napędzaną jedną osią jest niewielki, ale klienci często po prostu nie mają wyboru. Opel postanowił to zmienić i wprowadził do oferty Antarę 4x2. Jest ona o około 2000 euro tańsza od wersji 4x4.

Na razie nie wiadomo, czy tańsza wersja Opla trafi do polskich salonów.

mjl, źródło: GM

Samochody terenowe: Opel - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA