Pagani Zonda R

Oto Pagani Zonda R - potwór na kołach, drogowa wersja Zondy R Clubsport. Szybki, drogi, stylistycznie wysmakowany może służyć jako zabawka do jazdy torowej, weekendowych przejażdżek, lub... inwestycja?

Prawda jest taka, że aby dobrze zarabiać na samochodach trzeba nie tylko wiedzy ale też wyczucia. Największe ceny na aukcjach osiągają samochody wyprodukowane w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Muszą być też ładne. Im większej liczbie potencjalnych nabywców auto się podoba, tym więcej ofert i co za tym idzie, wyższa cena końcowa.

Pagani Zonda R to model znanej już od jakiegoś czasu firmy, który powstanie w liczbie zaledwie dziesięciu egzemplarzy. Pod długą tylną klapą usadowił się sześciolitrowy, dwunastocylindrowy silnik AMG o mocy 750 KM uzyskiwanych przy 8 000 obr/min. 710 Nm momentu obrotowego zadba o odpowiednie przyspieszenia.

Czy inwestowanie "w blachę" w dobie niepewności na rynkach finansowych jest opłacalne, tego nie wiem. Dopiero za kilka, kilkanaście lat okaże się, czy zabawka za którą trzeba dziś zapłacić 1,2 mln dolarów przyniesie zysk, czy tylko radość z jej posiadania.

mjl

Znajdź samochód dla siebie - oferty Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.