Artystą odpowiedzialnym za to niepowtarzalne auto jest Matthew Harrison . Naszym zdaniem Hummer H3 byłby jeszcze bardziej wartościowym dziełem, gdyby tylko zamiast jednego koła wstawiono drewniany substytut. Albo gdyby w ogóle nie miał kół . Tak, to zdecydowanie byłby lepszy pomysł, a krytycy na całym świecie zapewne nie mogliby powstrzymać westchnień zachwytu nad taką wizją Dzikiego Zachodu. Harrison tak tłumaczy pomysł na swoją wybitną "rzeźbę":
Jest to połączenie sztuki, inżynierii i automobliizmu.
A przedstawiciel Hummera w Wielkiej Brytanii z dumą dodaje:
Podobnie jak Hummer, ta rzeźba jest czymś zupełnie wyjątkowym. Oprócz tego, że został stworzony do akcji, H3 ma bez wątpienia niepowtarzalny, kultowy styl. Byliśmy bardzo podekscytowani perspektywą współpracyz Matthew a jednocześnie szczęśliwi, że mogliśmy wepsrzeć jego pracę podczas Zoo Art Fair.
Prerobionego Hummera można było podziwiać przez trzy dni (na szczęście tylko tyle!) przed wejściem do Królewskiej Akademii Sztuki w Londynie w związku odbywającym się festiwalem sztuki współczesnej Zoo Art Fair. Już nie możemy się doczekać następnej imprezy z tego cyklu.
jk