Reventon na sprzedaż

Sytuacja gospodarcza w Ameryce jest w dość opłakanym stanie, mimo to zdarzają się i takie transakcje jak ta na portalu aukcyjnym e-bay - sprzedaż Lamborghini Reventon nr 3 za 2,5mln $.

Doskonale znany każdemu, kto choć trochę interesuje się samochodami, Lamborghini Reventon , był produkowany w limitowanej edycji 20 egzemplarzy na sprzedaż + 1 do muzeum. Z tych 20 egzemplarzy 10 zostało przeznaczone na rynek amerykański. Natomiast z tych 10 jeden (konkretnie z numerem 3) znalazł już drugiego właściciela . Wszystko wygląda tak jak by jeden ze szczęśliwych milionerów postanowił zarobić na limitowanej serii Lamborghini. Cena za którą został sprzedany, to 2,5 miliona dolarów! Nie była to licytacja, tylko opcja "kup teraz". Odliczając wszystkie podatki i ubezpieczenie związane z zakupem samochodu były właściciel i tak zarobił sporo (koszt nowego to 1 milion euro - ok. 1,45 miliona $ ). Z pierwszym właścicielem samochód nie przejechał wiele (73 mile). Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć wspaniałą ofertę, która właśnie przeszła mu przed nosem, zapraszam na stronę.

Więcej zdjęć sprzedanego Reventona znajdziecie na tej stronie.

Lamborghini Reventon - limitowana edycja samochodu opartego na Murcielago LP 640 . Jego premiera miała miejsce podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Stylistycznie samochód nawiązuje do myśliwca F-22 Raptor. W środku, podobnie jak w myśliwcach, zamontowano system G-force-Meter, pokazujący przeciążenia, z którymi ma do czynienia kierowca podczas przyspieszania hamowania, czy skręcania . Wnętrze wykonano z alcantary karbonu i stopów lekkich. Reventona charakteryzuje także matowy szary kolor, oraz kosmiczna deska rozdzielcza wykonana z trzech ciekłokrystalicznych monitorów TFT z dwoma trybami wyświetlania. Jeden nawiązuje do tego, który można spotkać w myśliwcach. Jednak kosmiczna stylistyka, nie jest tak czytelna jak zwykłe zegary, dla tego też, za sprawą jednego przycisku powracamy do standardowego prędkościomierza i obrotomierza.

Nadwozie wykonane jest w dużej mierze z włókien węglowych wspomaganych stalą. Felgi aluminiowe mają specjalne węglowe nakładki zasysające powietrze do chłodzenia tarcz hamulcowych . Olbrzymie wloty, oraz wspomniany matowy kolor robią niesamowite wrażenie.

Dane techniczne to 3,4 s 0-100km/h , prędkość maksymalna 340km/h , moc 650KM przy 8000obr/min i maksymalny moment obrotowy - 660Nm

Z niecierpliwością czekamy na kolejnego Reventona na sprzedaż!

tk

Znajdź Lamborghini dla siebie - oferty na Autotrader.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.