Najfajniejszy Land Rover - sondaż

Z okazji 60 urodzin marki Land Rover, postanowiliśmy ogłosić na naszej stronie plebiscyt na najfajniejszego Waszym zdaniem Land Rovera. Z tej samej okazji zorganizowany został pierwszy w Polsce zlot miłośników tej marki.

Land Rover Defender - początkowo jedyny produkowany przez Land Rovera samochód. Produkcję zaczęto w 1948 roku. Wtedy właśnie został zaprezentowany na salonie samochodowym w Amsterdamie. W 1957 zamontowano w nim po raz pierwszy silnik Diesla. II generacja powstała w rok później. W 1971 powstaje III seria Land Rovera. Do dziś znane wersje powstały w 1983 roku i zostały nazwane 90" i 110" (od rozstawu osi w calach). Kiedy w 1989 trzeba było odróżnić nazwą popularnego Land Rovera od świeżo powstałego Discovery przed 90" i 110" dodano nazwę Defender. W 2007 roku w Defenderze wprowadzono wiele zmian technicznych, wygląd pozostał prawie ten sam.

Range Rover - Produkowany od 1970. Zamontowano w nim silnik V8 Rovera (konstrukcja kupiona od Buicka). Ten model produkowano do 1994. Bo właśnie w tym roku BMW tuż po przejęciu Land Rovera, zaprezentowało nową wersję Range Rovera która należała zdecydowanie do grona luksusowych suwów. W 2001 i ten model doczekał się następcy, który produkowany jest do dziś.

Discovery - Produkcja tego modelu zaczęła się w 1989, czyli tuż po tym jak firma British Aerospace zaczęła kontrolować udziały Rover Group. Kolejna odmiana została zaprezentowana 9 lat później. Od 2004 roku w salonach dostępna jest już trzecia wersja tego pojazdu (LR3). Freelander - najmłodszy i najgorzej spisujący się w terenie Land Rover produkowany od 1998 roku. W 2003 przeszedł face lifting. W 2007 pod rządami Forda została przedstawiona jego druga edycja. Range Rover Sport - Wytwarzany od połowy 2005 roku na lekkiej ramie pochodzącej z Discovery LR3. Był to samochód przeznaczony przede wszystkim do jazdy po szosach, o czym świadczą np. jego olbrzymie tarcze hamulcowe, które nie pozwalają na zamontowanie kól z wysokoprofilowymi oponami terenowymi.

Tadek

Zapraszamy do głosowania!

Więcej o:
Copyright © Agora SA