Kolejny pierwszy Wagon Cadillaca

Europejscy producenci samochodów segmentu premium nie stronią od wielofunkcyjnych nadwozi. Amerykanie dopiero zaczynają nadrabiać zaległości. Cadillac CTS Sport Wagon to drugie kombi tej firmy, ale pierwsze w amerykańskiej ofercie tej marki.

Pierwszy Cadillac z nadwoziem typu kombi to model BLS, oferowany tylko w Europie. Amerykanie boleśnie doświadczeni kompaktowym (jak na warunki amerykańskie) Cimarronem (1982 r.) nadal boją się zaoferować małego Cadillaca na swoim rynku. Dlatego BLS i BLS Wagon nie są oferowane w USA.

Cadillac CTS to podstawowy model w amerykańskiej ofercie tej firmy. Od tego roku w sprzedaży znajduje się druga generacja, która będzie oferowana dodatkowo we właśnie debiutującej wersji Sport Wagon (kombi) i Coupe .

Stylistyka Sport Wagon podkreślona jest ostro ciętą tylną częścią nadwozia. Tylne boczne okna są wąskie i mocno pochylone powodując, że słowo sport w nazwie wydaje się w pełni uzasadnione. Jednak coś za coś. Gruby tylny słupek znacząco ogranicza widoczność do tyłu.

Napęd też musi być odpowiedni do nazwy. Do wyboru są dwa silniki benzynowe V6 3,6 l. o mocach 263 KM i 304 KM. Ten drugi to konstrukcja z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Na rynki europejskie i azjatyckie przewidziano także diesla V6 2,9 l. o mocy 250 KM.

Samochód trafi do sprzedaży w połowie przyszłego roku jako model na rok 2010.

mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.