Alfa GT "Quadrifoglio"

Kiedy w światku motoryzacyjnym nic specjalnego się nie dzieje, nie ma żadnych ekscytujących prezentacji, nie odbywa się żadna znacząca impreza i zdawałoby się, że nie ma o czym pisać, zawsze można liczyć na Alfę Romeo.

Ta włoska firma produkująca samochody sportowe jest w ostatnich czasach znana z prezentowania niezliczonych ilości wersji limitowanych. Miłośnicy marki śledzący wszystkie jej nowości mogą odnieść wrażenie, że większość samochodów opuszczających fabryki Alfy to wersje specjalne. My wiemy jedynie, że dla "alfistów" wszystkie Alfy Romeo są wyjątkowe.

Tak też jest z modelem GT . Jest on wyjątkowy i mimo, że w ofercie włoskiego producenta znajdują się bardziej ekscytujące pozycje, GT ma grono swoich wielbicieli.

Pierwszego lipca w Wielkiej Brytanii (tylko - niestety) rozpoczyna się sprzedaż Alfy Romeo GT Cloverleaf Q2 , jak Anglicy nazywają znaczek "Quadrifoglio " (czterolistną koniczynę). GT nie będzie tak rzadki, jak Brera Mille Miglia Quadrifoglio , a jego ceny też wydają się przystępne.

Alfy Romeo GT Cloverleaf Q2 będzie dostępna w wersjach silnikowych 1.8TS, 2.0 JTS i 1.9 JTDM (150 i 170 KM). Cena podstawowej wersji 1.8TS wynosi 18 980 funtów.

mjl, źródło: WCF, carscoop

Więcej o:
Copyright © Agora SA