Scion xD RS ver. 1.0

W USA ścieżka skojarzeń u młodych ludzi przebiega w nieco inny sposób, niż u ich europejskich rówieśników. Scion, marka Toyoty skierowana do młodych zaprezentowała niedawno "bodykit" swojego modelu xD. Jego nazwa totalnie wprowadza w błąd.

Nazywa się Scion xD RS 1.0 co może sugerować sportowe zapędy samochodu wyposażonego w malutki, jednolitrowy silniczek. Nic bardziej mylnego. Skrót RS nie oznacza mocy zapierającej dech w piersiach, a liczba 1.0 nie ma nic wspólnego z pojemnością silnika. RS 1.0 to Release Series w wersji pierwszej. Oznaczenie żywcem przejęte od firm tworzących oprogramowanie komputerowe ma być chwytem marketingowym przyciągającym ludzi, dla których gry komputerowe były nieodłączną częścią dzieciństwa. RS 1.0 powstanie w liczbie 2 000 sztuk .

W rzeczywistości to niewielkie w sumie autko dysponuje mocą 128 KM uzyskiwanych z pojemności 1,8 l . Jest to ten sam silnik, jaki stosuje się w wersji podstawowej. Dodatkowo wyposażony jest w lakier "hot-lava ", nowe zderzaki, czy tylny spoiler. W środku RS wyróżnia się lakierowanymi elementami deski rozdzielczej i drzwi, oraz ciekawym kształtem dźwigni zmiany biegów.

Zobacz galerię Sciona xD .

mjl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.